„Straumann“ implantai

„Straumann“ implantai

„Straumann“ implantai laikomi vienais geriausių pasaulyje dantų implantų. Šveicarijoje įsikūrusi „Straumann“ grupė jau daugiau kaip 50 metų tiria, projektuoja ir gamina visapusiškai išbandytus ir gerai suprojektuotus implantus.

Danties netekimas gali tapti didesnių odontologinių problemų priežastimi, todėl būtina kuo greičiau atlikti trūkstamų dantų implantaciją, tai kokybiškai padaryti leidžia „Straumann“ implantai.

Kodėl svarbu atkurti prarastus dantis?

Su dantų netekimu ilgainiui susiduria didelė dalis viso pasaulio žmonių. Nepaisant to, egzistuoja daug klaidingų nuomonių apie tai, ar dantys turėtų būti protezuojami. Žmonės kartais mano, kad vieno danties netektis nėra problema, nes likę dantys kompensuos praradimą. Tačiau tai yra netiesa.

Pirmiausia, danties praradimas gali sukelti estetinių trūkumų. Jei dantis yra priekinėje žandikaulio dalyje, jis bus matomas kaskart, kai šypsositės ar atversite burną. Nors kai kuriems žmonėms tai netrukdo, tačiau daugeliui tai turės įtakos jų įvaizdžiui ir pasitikėjimui savimi. Vien dėl to daugelis žmonių nusprendžia atkurti prarastus dantis.

Nors estetika yra svarbi, negalima pamiršti ir apie funkcionalumą. Netekus vos vieno danties, prasidės daug probleminių pokyčių:

 • Dantys aplink tarpą pradės judėti link tuščios vietos. Lygiai taip pat, kai mes naudojame įtempimą, kad dantis perkeltume į taisyklingą padėtį, taip ir šalia esančio danties palaikymo trūkumas verčia dantis netaisyklingai išsidėstyti.
 • Dėl to dantys tampa kreivi ir blogai išsidėstę.
 • Sąkandis tampa netaisyklingas ir dėl to problemiškas.
 • Tuomet dantys sunkiau valomi, padidėja dantų ėduonies ir kitų dantų ligų rizika.
 • Likę dantys gali prarasti stabilumą ir net iškristi.
 • Netekus dantų, gali pradėti atsitraukti žandikaulio kaulas, todėl veidas gali atrodyti įdubęs ir labiau pasenęs.
 • Dėl tolesnio dantų netekimo gali atsirasti kalbėjimo ir kramtymo problemų, kurios didės tol, kol dantys nebus atkurti.
 • Nestabilus sąkandis gali sukelti žandikaulio skausmus. Pavyzdžiui, temporomandibulinio sąnario sutrikimą, kaklo ir galvos skausmus.

Būklei progresuojant ir dantims judant toliau, dantys bus susigrūdę ar iškritę, bus vis sunkiau atkurti pirminę išvaizdą. Todėl yra labai svarbu kuo greičiau protezuoti net ir vieną prarastą dantį, nes, palikus jį pakankamai ilgai, atkurti pradinę šypseną gali būti daug sunkiau ir brangiau.

Kas yra „Straumann“ implantai?

„Straumann“ grupę 1954 m. Waldenburgo kaime įkūrė daktaras I. Reinhardas Straumannas. Iš pradžių kompanija kūrė specializuotus lydinius, skirtus laikrodžių spyruoklėms gaminti, tačiau vėliau pasiekė proveržį, kai savo lydinį panaudojo kaulų lūžiams gydyti. Tai paskatino įkūrėjo sūnų, daktarą F. Straumanną, pradėti plėsti ortodontijos sritį, ir 1974 m. buvo sukurtas pirmasis pasaulyje vienu etapu protezuojamas dantų implantas.

Šiuo metu „Straumann“ grupė yra viena didžiausių daugybės įvairių odontologinių instrumentų beveik visose odontologijos srityse kūrėjų ir gamintojų. Jie yra mokslinių tyrimų pionieriai ir kasmet paskelbia daugiau kaip 100 mokslinių publikacijų.

Jų pagrindinis gaminys – „Straumann“ implantai – daugelio odontologijos specialistų laikomi vienais geriausiais dantų implantais, esančiais rinkoje. „Straumann“ kelia aukščiausius kokybės standartus, kruopščiai išbando ir patvirtina savo implantus, atlikdami daugybę klinikinių tyrimų.

Dantų implantai yra dirbtinio danties forma, kuri yra praktiškai identiška natūraliam dančiui ir tampa veiksmingu ilgalaikiu danties pakaitalu. Jis pagamintas iš tokių medžiagų kaip titanas arba titano cirkonio lydinys, implantas veikia kaip danties šaknis, laikantis naują dirbtinį vainikėlį. Ši dirbtinė šaknis įdedama į žandikaulio kaulą vietoje natūralaus danties šaknies, po to žandikaulio kaulas jungiasi su dantų implantu vykstant procesui, vadinamam osteointegracija. Dėl šio proceso dantų implantas tampa saugiu ir stabiliu pagrindu karūnėlei laikyti.

Jei trūksta kelių dantų, „Straumann“ implantai gali veikti kaip sudėtingesnių restauracinių konstrukcijų pagrindas, leidžiantis prie žandikaulio pritvirtinti kelių dantų tiltus arba viso žandikaulio dantų protezus.

„Straumann“ implantų medžiagos

Straumann kataloge yra daug įvairių implantų ir medžiagų. Skirtingų tipų sraigtai gali būti naudojami gydant daugelį skirtingų burnos ertmės patologijų, esant skirtingam likusio kaulo lygiui. „Straumann“ siūlomos tokios medžiagos:

4 klasės titanas – standartinė pramonės medžiaga, kasmet naudojama šimtams tūkstančių implantų.

“Straumann Roxolid“ – specialiai „Straumann“ sukurtas titano ir cirkonio lydinys. Jis pasižymi didesniu osteointegracijos greičiu ir geresniu tvirtumu. Tai leidžia gaminti plonesnius ir trumpesnius implantus, kuriuos galima naudoti daugelyje skirtingų situacijų. Jie sumažina invazyvumą ir papildomų procedūrų skaičių, pavyzdžiui, kaulo augmentacijos poreikį.

“Straumann PURE Ceramic“ – bemetalė alternatyva, pagaminta iš aukštos kokybės cirkonio keramikos. Šie implantai laikomi vienais tvirčiausių rinkoje. Kiekvienas implantas yra mechaniškai išbandomas jėga, kuri gerokai viršija galimą žmogaus įkandimo pajėgumą, ir tik tuos modelius, kurie išlaiko bandymus, gamintojas leidžia implantuoti.

„Straumann“ privalumai

„Straumann“ implantai yra vienas iš pirmaujančių dantų implantų gamintojų, todėl pasižymi įvairiais privalumais, palyginus su tradiciniais implantais:

 • „Straumann“ turi dešimtmečių patirtį ir yra dantų implantavimo srities pradininkai, atlikę tūkstančius tyrimų ir paskelbę daugybę straipsnių.
 • Didelė siūlomų medžiagų ir implantų tipų įvairovė leidžia gydyti daugybę patologijų.
 • „Straumann“ implantai yra tvirti ir universalūs, todėl jais galima protezuoti viengubus vainikėlius, dantų tiltus ar pilnus dantų protezus. Tai reiškia, kad jais galima pakeisti bet kokį trūkstamų dantų skaičių, naudojant kuo mažiau implantų.
 • Esant tinkamoms aplinkybėms, „Straumann“ implantus galima implantuoti vos per vieną dieną.
 • „Straumann“ implantai yra griežtai išbandomi – prieš išsiunčiant implantus, jie veikiami didesne jėga nei maksimalus žmogaus sukandimas.
 • Minimalus invazyvumas, nes keliems dantims įtvirtinti reikia tik nedidelio skaičiaus implantų, be to, jų individualus “Roxolid“ lydinys leidžia naudoti įvairesnių formų ir dydžių implantus.

Vienos dienos implantacija

Kadangi prarastų dantų atkūrimas dantų implantais yra labai svarbus, siekiant užkirsti kelią potencialioms sąkandžio problemoms, galimybė atkurti dantis per vieną dieną pasirodė puikus sprendimas.

Naudojant standartinius dantų implantus, pažeistas dantis pirmiausia turi būti pašalintas, po to turi praeiti 3–4 mėnesių gijimo laikotarpis. Toliau įdedamas implantas ir praeina dar 3–6 mėnesiai, kol įstatomas danties vainikėlis. Tai reiškia, kad įprastinių dantų implantų vainikėlis gali būti įdėtas į danties vietą, kurioje kadaise buvo dantis, tik po 10 mėnesių.

O vienos dienos implantacijai reikalingi tik trys vizitai, tačiau visa implantacija atliekama per vieną dieną. Pirmojo apsilankymo metu patvirtinama, ar dantis gali būti implantuojamas iš karto, atliekami skenavimo darbai, kad būtų sukurtas galutinis jūsų šypsenos 3D modelis. Antrojo vizito metu atliekama implantacija, o paskutinis vizitas yra kontrolinis.

Kadangi visos procedūros atliekamos per vieną dieną, gali būti nežymiai didesnis pooperacinis diskomfortas, tačiau bus pasirūpinta, kad jis greitai sumažėtų. Be to, tai bus ilgesnė operacijos diena, palyginti su keliais trumpesniais seansais tradicinės implantacijos metu.

Tačiau daugumai žmonių privalumai bus svarbesni už trūkumus. Galimybę ištraukti ir pakeisti dantį per vieną dieną daugelis žmonių vertina labiau nei bet kokį diskomfortą, o atsižvelgiant į tai, kad sėkmės rodiklis praktiškai identiškas, dažnai vienos dienos implantacija yra geriausias pasirinkimas.

Nepaisant to, kad po vienos dienos operacijos iš karto turėsite funkcionuojantį dirbtinį dantį, „Straumann“ implantams vis tiek reikia laiko sugyti. Per šį gijimo laikotarpį turėtumėte laikytis chirurgo pateiktų pooperacinės priežiūros nurodymų, kad naujieji implantai ir juos supantys audiniai nebūtų pažeisti.

Tačiau ne visiems galima atlikti vienos dienos implantaciją. Taip yra todėl, kad gydymas yra griežtesnis ir reikalauja, kad žandikaulyje būtų tam tikras kiekis kaulinės masės (dažniausiai bent 5 mm). Taip pat vienos dienos implantacija negalima keliais kitais specifiniais atvejais. Tokiais atvejais procedūra vis tiek gali užtrukti keletą seansų, nors, palyginti su tradicine dantų implantacija, gijimo laiką tarp chirurginių seansų vis tiek galima sutrumpinti.

„Straumann“ implantacija mūsų klinikoje

Daugumoje dantų implantacijos atvejų pirmenybę teikiame „Straumann“ implantams dėl visų minėtų privalumų. Todėl, jei pasirinksite mūsų kliniką, galėsite gauti „Straumann“ implantus ir jums bus taikoma mūsų efektyviausia dantų implantavimo gydymo programa.

Mūsų dantų protezuotojas, turintis daugiau nei 25 metų patirtį, naudodamasis įvairiomis šiuolaikinėmis technologijomis ir metodais atliks ne tik dantų implantaciją, bet ir visas reikalingas papildomas operacijas. Tai gali būti sinuso pakėlimas ir kaulo priauginimo procedūros.