Dantų užklotai

Dantų užklotai – tai viena iš galimybių restauruoti pažeistus dantis. Ši dantų atkūrimo galimybė yra reikalinga tuomet, kada siekiama atstatyti pažeistą kramtomąjį arba šoninį dantų paviršių ir apsaugoti silpnąsias dantų struktūras nuo galimo skilimo. Dantų užklotai neretai dar vadinami mikroprotezais, kuriais galima efektyviai atkurti dantų formą, anatominę struktūrą bei spalvą. Taikant šią dantų atkūrimo galimybę galima išsaugoti sveikus gyvus dantis net ir tada, jei yra likusi tik plona dantų sienelė. Neretai dantų užklotai yra skiriami tiems pacientams, kurie turi įprotį griežti dantimis: ilgainiui dantų audiniai nudyla, todėl gali pakisti sąkandis, o dantų audinių gyvavimo trukmė tampa gerokai trumpesnė. Kad taip nenutiktų, svarbu kuo anksčiau kreiptis į specialistus, kurie pasirūpins, kad dantys būtų atkuriami kiek įmanoma efektyviau.

Dantų užklotų tipai

Skiriami du pagrindiniai dantų užklotų tipai: tai – keramikiniai arba kompoziciniai užklotai.

Keramikiniai užklotai džiugina ne tik estetika, bet taip pat ir patvarumu: jie yra gaminami
laboratorijoje, kurioje visada siekiama preciziško tikslumo. Keramikiniai užklotai padeda atkurti natūralią danties formą bei kontaktą su gretimais dantimis, todėl pacientas nejunta jokio diskomforto. Šie užklotai puikiai sukimba su dantų audiniais, todėl tai garantuoja patį geriausią rezultatą.

Kompoziciniai užklotai yra gaminami iš medžiagos, kuri yra labai panaši į plombinę
medžiagą. Šių užklotų spalvą spalvą galima pasirinkti pagal greta esančių dantų atspalvį, todėl toks sprendimas puikiai tinka ir tada, jei tenka atkurti tuos dantis, kurie yra yra pastebimi kalbant ar besišypsant. Vis dėlto, svarbu žinoti, kad kompoziciniai dantų užklotai yra ne tokie atsparūs mechaniniam spaudimui kaip keramikiniai užklotai, tačiau pastarųjų kaina įprastai yra didesnė nei kompozicinių užklotų.

Kaip išvengti pernelyg greito dantų dėvėjimosi?

Jei turite įprotį griežti dantimis, vertėtų pagalvoti apie galimybę įsigyti individualias apsaugines dantų kapas, kurias reikės įsidėti prieš einant miegoti. Nors dantų užklotai gali padėti išvengti pernelyg greito dantų dėvėjimosi, tačiau tuomet, jei įprotis griežti dantimis yra pernelyg įsisenėjęs, vertėtų imtis priemonių, kurios padėtų apsaugoti dantis.