Dantų laminatės

Dantų laminatės – tai plonos, 0,3-0,55 mm storio porceliano plokštelės, kurios yra tvirtinamos
ant nušlifuoto dantų paviršiaus. Toks protezavimo būdas tausoja natūralius danties audinius bei leidžia džiaugtis kur kas gražesne šypsena, tad nieko keisto, kad ši estetinė procedūra sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Dantų laminatės dažniausiai yra naudojamos estetiniais tikslais: jei tenka restauruoti nuskilusius ar nudilusius priekinius dantis, jei siekiama pagražinti esamą dantų formą, panaikinti tarpą tarp dantų, ir t.t.

Svarbiausi dantų laminačių privalumai

Prieš padengiant dantis laminatėmis natūralūs dantų audiniai yra šiek tiek nušlifuojami, tačiau visada siekiama išsaugoti kiek įmanoma daugiau natūralaus audinio. Dantų laminatės gaminamos laikantis preciziško tikslumo, todėl jos idealiai tinka nušlifuotiems dantims bei laikosi ypatingai tvirtai. Porcelianas puikiai sukimba su dantų emaliu, be to, žmogaus organizmas laminates puikiai toleruoja. Lyginant su estetiniu plombavimu, dantų dengimas laminatėmis yra ilgaamžiškesnis sprendimas, be to, ilgainiui laminatės nekeičia savo spalvos. Laminatės atrodo labai natūraliai – net ir neono šviesoje jomis padengti dantys atrodo natūralūs ir sveiki.

Kaip ši procedūra atliekama?

Nusprendus pasirinkti šį dantų protezavimo būdą pirmiausia teks susitarti dėl konsultacijos. Šio vizito metu bus įvertinama jūsų dantų būklė bei numatoma, kokių rezultatų galima tikėtis. Dantų laminatės yra gaminamos kiekvienam pacientui individualiai, todėl reikės atlikti skaitmeninę panoraminę dantų nuotrauką bei nuimti dantų antspaudus. Laminates gamina dantų technikai, kurie užtikrina, kad laminatės bus reikalingų matmenų ir gylio. Kol bus gaminamos ilgalaikės laminatės, pacientui bus uždedamos laikinos laminatės. Šiuo laikotarpiu pacientai gali įvertinti, ar jaučiasi pakankamai patogiai, o tuomet, jei būtų juntamas diskomfortas, vertėtų tai aptarti su savo odontologu. Jei pacientas jaučiasi patogiai, vėliau yra uždedamos ilgalaikės laminatės, kurios yra klijuojamos specialia kibia medžiaga.

Laminačių priežiūra

Dantų laminačių priežiūra yra labai paprasta – ji niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų higienos. Svarbiausia – pasirūpinti, kad dantys būtų kruopščiai valomi, taip pat vertėtų nepamiršti naudoti tarpdančių siūlų. Nors laminatės nekaupia maisto likučių, tačiau būtina užtikrinti, kad j neliks tarpdančiuose bei ant kitų dantų.