„Bollard“ ortodontiniai mikroimplantai

„Bollard“ ortodontiniai mikroimplantai

Ortodontiniai implantai – tai ortodontinio gydymo elementai, skirti įsitvirtinti burnos ir žandikaulio kaulinėje struktūroje ir naudojami kaip inkaras tolesniam gydymui. Ortodontiniai implantai naudojami tam tikrais atvejais, kai dantys yra kreivi, atsikišę arba suspausti. Jie leidžia tiksliau judinti dantis, kai tam nepakanka breketų konstrukcijos.

Ortodontinė implantacija gali būti atliekama tiek suaugusiems, tiek ir vaikams, turintiems didžiąją dalį nuolatinių dantų. Viena iš populiariausių ortodontinių implantų rūšių yra „Bollard“ mikroimplantai.

Kodėl svarbu tiesinti dantis?

Yra daug veiksnių, dėl kurių sąkandis gali būti netaisyklingas – individualios anatominės dantų ir žandikaulio ypatybės, danties netekimas ir t. t. Įvairiausių statistinių tyrimų duomenimis, sąkandžio problemos yra būdingos daugiau nei pusei visų žemės gyventojų.

Kai netaisyklingo sąkandžio problema nesprendžiama, ji gali dar labiau paaštrėti. Pavyzdžiui, kai danties trūksta, o kiti dantys pradeda judėti link trūkstamos vietos ir laikui bėgant tampa dar kreivesni arba perkreipia. Netaisyklingas sąkandis taip pat gali tapti dantų susigrūdiimo priežastimi. Tuomet tampa sunkiau išlaikyti dantų ir dantenų švarą, gali kauptis apnašos ir dantų akmenys, o galiausiai prasidėti įvairios periodonto ligos. Jei šis procesas nėra kontroliuojamas, dantys gali pradėti gesti, atsirasti įvairių dantų ir dantenų ligų, ir galiausiai pažeistų dantų galima netekti. Dėl to gydymas tampa gerokai sunkesnis ir brangesnis, nes dantų netekimo atvejais gali būti reikalinga dantų implantacija, antraip likę dantys ir toliau judės nuo savo taisyklingų pozicijų susidariusio tarpo link.

Ypač vaikams, nors tai gali paveikti ir suaugusiuosius, kreivi ir susigrūdę dantys gali sukelti daug psichosocialinių sunkumų. Labai svarbu išlaikyti taisyklingą sąkandį, nes vaikui augant vystosi ir jo žandikaulis, o dėl sąkandžio defekto šis procesas gali vykti netaisyklingai ir sukelti dar sudėtingesnių problemų. Be to, dantų ir žandikaulių problemos gali trukdyti kalbos vystymuisi ir net tapti kalbos sutrikimo priežastimi, kuriems pašalinti, net ir sutvarkius dantis, gali prireikti logopedo pagalbos. Tiek kalbos, tiek estetinės problemos gali turėti didelę įtaką vaiko emociniam vystymuisi, dėl to gali kilti pasitikėjimo savimi ir savigarbos problemų.

Ortodontinis gydymas yra lengvesnis ir greitesnis, jei jį gausite kuo greičiau. Mūsų klinikos profesionalūs chirurgai ir ortodontai visada pasiruošę pakonsultuoti dantų tiesinimo klausimais ir užtikrinti geriausią gydymo rezultatą.

Kas yra „Bollard“ mikroimplantai?

„Bollard“ mikroimplantai, taip pat žinomi kaip kaule įtvirtinami ortodontiniai inkarai, yra ortodontinio implanto tipas, kuris naudojamas gydant sunkų netaisyklingą sąkandį. „Bollard“ mikroimplantą sudaro maža plokštelė, kuri sujungiama su kaulu keliais titaniniais sraigtais – tai yra mažo kabliuko pagrindas.

„Bollard“ plokštelės kabliukas naudojamas kaip inkaras elastikams, kurie suteikia elastinę jėgą, reikalingą apatiniam žandikauliui patraukti atgal, o viršutiniam – į priekį. Elastiką galima pritvirtinti prie kito „Bollard“ mikroimplanto, sukuriant traukimo jėgą. Tai yra daug patogiau nei naudojant kitas šios specializacijos priemones – didelius ortodontinius galvos apdangalus, kurie yra uždedami miego metu.

Kaip įsriegiami „Bollard“ mikroimplantai?

doctor picking up instruments from table

„Bollard“ mikroimplantai yra greitai ir paprastai įsriegiami, nes pasižymi nesudėtinga konstrukcija. Didžiausias gydymo „Bollardais“ veiksnys yra traukimo kampas ir dydis, kurį galima tiksliai sureguliuoti naudojant įvairias elastines plokšteles ir specialius ortodontinius aparatus, o „Bollard“ mikroimplantų padėtis dažniausiai būna standartizuota. „Bollard“ mikroimplantai gali būti įsriegiami į apatinio ir viršutinio žandikaulio kandžių ar krūminių dantų sritis, taip pat į skruostikaulį.

Ortodontui nusprendus dėl „Bollardo“ vietos, burnos gleivinėje padaromi trys nedideli pjūviai, kurie leidžia atidengti gleivinę ir suformuoti nedidelį atvartą. Taip atidengiamas po gleivinę esantis kaulas. Tada chirurgas išgręžia kaule 3-4 mažas skylutes, į kurias įsuka keletą titaninių varžtų, patikimai įtvirtinančių „Bollard“ mikroimplantą norimoje vietoje. Įdiegus implantą, gleivinės atvartas užlenkiamas, ant jo ir susiuvamas, kad audiniai sugytų aplink implantą.

Anestezija dedant „Bollard“ mikroimplantus

anesthesia machine tubes

Nepaisant to, kad „Bollard“ implantacija yra nesudėtinga, daugelis pacientų jaučia nerimą dėl bet kokios dantų chirurginės operacijos, o pagrindinė priežastis yra skausmo baimė. Laimei, „Bollard“ mikroimplantai dažnai dedami taikant vietinę nejautrą, t. y. injekciją, kuri sukelia vietinę nejautrą, tačiau pacientas išlieka budrus ir sąmoningas. Jei pacientas kenčia nuo nerimo ar kitų būklių, dėl kurių jis gali judėti ir sutrikdyti procedūrą, jam taip pat gali būti atliekama sedacija – suleidžiama intraveninių raminamųjų vaistų, dėl kurių pacientas jaučiasi mieguistas ir atsipalaidavęs. Sedacijos metu pacientas išlieka pakankamai sąmoningas, kad galėtų kalbėti ir atsakyti į klausimus, tačiau nejaučia jokio skausmo ar nerimo, todėl procedūrą galima atlikti saugiai.

Tačiau tais atvejais, kai operacija bus sudėtingesnė, vadinasi, ir ilgesnė, pacientui gali būti taikoma bendroji anestezija. Tai yra, kai pacientas įvedamas į giliojo miego būklę, kurios metu nieko nejaučia ir po kurios neprisimena procedūros.

Kad pacientas būtų saugus anestetikų naudojimo metu, operacijoje dalyvaus kvalifikuotas anesteziologas, kuris, naudodamasis modernia įranga ir šiuolaikinėmis technologijomis, stebės paciento būklę.

Kodėl verta dėti „Bollard“ mikroimplantus?

„Bollard“ mikroimplantai yra efektyviausia sąkandžio tiesinimo priemonė tarp savo tipo ortodontinių aparatų. Dr. M. Kornelio atlikto tyrimo metu nustatyta, kad „Bollard“ mikroimplantų sėkmės rodiklis yra daugiau kaip 90%, o dauguma nesėkmingų atvejų atsiranda gydant paauglius, kurių žandikaulis sparčiai vystosi. Daugelis tyrime dalyvavusių pacientų iš tiesų teigia, kad jiems labiau patiko šis metodas nei kitos ortodontinio gydymo priemonės, pavyzdžiui, ortodontiniai galvos apdangalai, ir kad, nepaisant nedidelio pjūvio ir gręžimo, pooperacinio skausmo ar diskomforto jie beveik nepatyrė. Tyrimo autorių teigimu, „Bollard“ mikroimplantai leidžia koreguoti daugybę būklių, kurių  nebūtų buvę galima visiškai išgydyti be jų.

Ortodontinis gydymas mūsų klinikoje

Mūsų klinikoje dirbantys gydytojai odontologai yra įvairių ortodontinio gydymo konstrukcijų diegimo ir šalinimo specialistai.

Norint koreguoti netaisyklingą sąkandį, yra daug įvairių gydymo metodų, kuriuos galime pasiūlyti iš plataus asortimento, esančio mūsų klinikoje. Kiekvienam pacientui taikome tik geriausius gydymo metodus ir atliekame juos taip, kad pacientai patirtų kuo mažiau skausmo ir diskomforto. Tai darome suteikdami savo aukštos kvalifikacijos specialistų komandai tik moderniausią odontologinę įrangą, kuri padeda pasiekti geriausius galutinius šypsenos rezultatus.

Mūsų odontologai parinks, koks ortodontinis gydymas geriausiai atitiks jūsų poreikius. Tai gali būti „Bollard“ mikroimplantai, breketų sistemos, skaidrios dantų tiesinimo kapos ir kt. Kartais gydant gali prireikti kombinuoto gydymo naudojant ir breketus, ir „Bollard“ mikroimplantus, kurie leidžia taikyti specifinį traukimą dar sunkesniems sąkandžio problemų atvejams gydyti.

Jei pastebėjote netaisyklingo sąkandžio požymių, patariame kuo greičiau užsiregistruoti pas vieną iš mūsų specialistų.